Wojciech Błaszczyk

24.2.2021

Mazda Design Experience

Przedstawiamy finalistów I etapu konkursu Mazda Design Experience 2020/21.

Absolwent Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów zdobywał doświadczenie w Normann Copenhagen, następnie przeniósł się do Sztokholmu, gdzie zaczął pracę w Claesson Koivisto Rune, a następnie w Nichetto Studio w Wenecji. Obecnie prowadzi własną pracownię – Sedno Studio.  

Jego projekty cechuje prosta, ale niezwykle estetyczna forma, która wynika z obserwacji przyrody i zjawisk fizycznych. Wojciech Błaszczyk w swojej pracy nawiązuje do tradycyjnego japońskiego rzemiosła – wykorzystując naturalne, lokalne materiały i korzystając z tradycyjnych technik obróbki drewna.

Wojciech Błaszczyk – sofa Holder

Obiekty, które tworzy cechuje połączenie szlachetnego minimalizmu, praktycznego charakteru i celowości. Główne założenia to: prostota, minimalizm, naturalne materiały i praca ręczna z jednej strony, z drugiej innowacyjne rozwiązania technologiczne. Takie połączenie jest podstawą projektowania również dla Mazdy.

Wojciech Błaszczyk, Marina Lewandowska – Loop Chair

Wojciech Błaszczyk – „Mam ogromne zamiłowanie do szeroko rozumianego produktu. Moja praca obejmuje zarówno małą, jak i dużą skalę, od akcesoriów po meble. W projektowaniu szukam najprostszego sposobu na uzyskanie najlepszej formy, to przede wszystkim ekonomia projektowania, harmonia poszczególnych elementów i zrównoważone podejście do produkcji – idea zero waste. Przykładem może być projekt – Loop Chair, inspirowany tradycyjna japońską kulturą designu, przejrzystością̨ i redukcją formy do niezbędnego minimum.”

www.instagram.com/sedno.studio