Warsztaty w Centrum Designu Mazdy w Oberursel

18.9.2021

Mazda Design Experience

Finaliści konkursu w praktyce poznają filozofię projektowania KODO.

Ostatnim przystankiem przed indywidualną pracą projektantów i finałem konkursu były warsztaty przeprowadzone w Europejskim Centrum Badań i Rozwoju Mazdy w Oberursel.

Martyna Piątek, Aleksander Rokosz, Wojciech Błaszczyk, Karolina Gardzilewicz, Anna Eliza Gwiazda i Konstancja Kaźmierczyk zostali zaproszeni do jednego z trzech studiów designu Mazdy na świecie – miejsca w którym poszukuje się innowacyjnych i ekologicznych materiałów, testuje nowe kolory nadwozia, analizuje rozwiązania gotowe do zastosowania w kolejnych modelach Mazdy.

Pod okiem Jo Stenuita, szefa Europejskiego Centrum Designu Mazdy i przewodniczącego jury konkursu Mazda Design Experience 2020/21, a także projektantów i rzemieślników Mazdy – szóstka finalistów w praktyce poznawała  założenia projektowe Mazdy i tajniki filozofii KODO.

Daliśmy uczestnikom konkursu możliwość wyjątkowego spojrzenia, jak wygląda praca projektantów Mazdy, w jaki sposób pracują z materiałami i kolorami oraz jak wygląda modelowanie w glinie – mówił po zakończeniu warsztatów Jo Stenuit. To było bardzo interesujące, oglądać, jak sześcioro różnych projektantów wykorzystuje swoje indywidualne doświadczenia, tworząc własne modele karoserii oraz wybierając i komponując materiały, kolory i faktury możliwe do zastosowania we wnętrzach samochodów. To było dla nas bardzo inspirujące i mam nadzieję, że dla projektantów to również cenne doświadczenie.