O nas

O nas, czyli czas na „ma”

W 2019. odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu Mazda Design. Jej hasłem przewodnim było japońskie słowo „ma”, oznaczające m.in. „pauzę” lub „przestrzeń”, którą można wypełnić swoimi pomysłami i nadać jej własny sens. Przekonaliśmy się wówczas, że przez te lata blisko nas pojawiło się bardzo wiele idei, nieszablonowych projektów i unikalnych przedmiotów, które potrzebują „przestrzeni”, aby się wyrazić.

Dlatego strona Mazda Design przekształca się w „MAZDA DESIGN – MA” czyli miejsce prezentacji polskich oraz światowych projektantów, którzy wychodzą poza utarte schematy, szukają swoich własnych dróg i tworzą unikalne obiekty designu. Chcielibyśmy aby „MAZDA DESIGN – MA” stało się też platformą prezentującą najciekawsze inspiracje z dziedziny projektowania, rzemiosła, kultury, technologii czy motoryzacji, koncepcje nawiązujące do filozofii projektowania Mazdy i japońskiej tradycji tej marki.

Nadal jednak na mazdadesign.pl znajdziecie najbardziej aktualne informacje dotyczące konkursu, od teraz organizowanego pod nazwą Mazda Design Experience, naszych zwycięzców i uczestników oraz ich projektów. Będziemy też informować na bieżąco o nagrodzie Mazda Design Award i jej laureatach, a także wszystkich koncepcjach i myślach, które są bliskie filozofii projektowania Mazdy. Zachęcamy wszystkich projektantów, animatorów i propagatorów dobrego designu, organizatorów wystaw, targów i festiwali do kontaktu i dzielenia się z nami informacjami na temat swoich działań i projektów media@mazdadesign.pl.