Jury

Kevin Rice – honorowy przewodniczący JURY

Główny projektant Mazdy w Europie
Studiował na wydziale projektowania środków transportu uniwersytetu w Coventry. W latach 1995–2000, pracując jako starszy projektant, Rice był pomysłodawcą wielu koncepcji przyszłych pojazdów Mazdy, między innymi modelu RX-8, oraz kierował pracami nad samochodem koncepcyjnym Neospace. Od października 2014 roku jest dyrektorem europejskiego centrum designu Mazdy w Oberursel, w Niemczech.

Zuzanna Skalska

analityk trendów na potrzeby R&D i strategii biznesu, właścicielka firmy 360Inspiration

Urodzona w Warszawie, od ponad 25 lat mieszka w Holandii. Studiowała w Design Academy Eindhoven i w Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po dyplomie w 1998 roku, swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design.

Przez ponad 14 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven, gdzie odpowiadała za stałe monitorowanie trendów w 8 różnych dziedzinach przemysłu. W 2007 roku założyła własną markę 360Inspiration. Zajmuje się badaniem i analizą trendów na potrzeby rozwoju firm, innowacji i designu. Jest doradcą dla polskich i holenderskich instytucji rządowych. Wykłada na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego oraz na Parsons The New School w Nowym Jorku.
Razem z Piotrem Voelkelem i Li Edelkoort jest pomysłodawczynią i współzałożycielką wyższej szkoły designu – School of Form w Poznaniu.

Jerzy Porębski

projektant, profesor na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP
Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie, na którym od ponad 30 lat prowadzi pracownię projektową. Zajmuje się wzornictwem, architekturą wnętrz, wystawiennictwem, projektowaniem przestrzeni publicznych oraz grafiką użytkową. W roku 1991 wraz z grupą przyjaciół założył Towarzystwo Projektowe. Ważniejsze realizacje Towarzystwa to: Miejski System Informacji i  wiaty przystankowe w Warszawie, wnętrza Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz polskich placówek dyplomatycznych, projekty mebli.
Jest opiekunem artystycznym miesięcznika Architektura-Murator.Laureat wielu nagród w Polsce i zagranicą, między innymi: ICSID KYOTO AWARD; DESIGN THE FUTURE Competition, Tokyo; Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich; nagroda Ministra Infrastruktury; nagroda „Życie w Architekturze”.

Maja Ganszyniec

projektantka, założycielka Ganszyniec Studio, zajmuje się także strategią designu
Absolwentka krakowskiej ASP oraz wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie (m. in. Atelier Mendini). Efektem jej współpracy z agencją Touchideas są dwie nagrody Red Dot Award in Communication (2011 i 2014). W ciągu ostatnich dziesięciu lat pracowała w Europie dla wiodących marek, takich jak: IKEA, Leroy Merlin, Amica, Mothercare, Orange, Dupont, Camper, Comforty, PayPass, Bellamy i innych. Jej prace zostały pokazane na wystawach m. in. w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie, Londynie.

Paweł Miszewski

artysta intermediów, projektant, wykładowca
Jest absolwentem warszawskiej ASP. Od ponad 10 lat realizuje projekty artystyczne na granicy fotografii, grafiki i literatury. Stworzył identyfikację wizualną wielu wydarzeń kulturalnych oraz scen artystycznych, m.in. Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Pr I, Pr II Polskiego Radia, Centrum Spotkania Kultur. Jest laureatem i finalistą polskich oraz światowych konkursów z dziedziny grafiki, sztuki multimediów, fotografii i identyfikacji wizualnej.
Wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, gdzie prowadzi zajęcia „Narracja fotografii cyfrowej” na Wydziale Reżyserii Dźwięku.

Michał Mazur

bloger, trendnomad.com
Dziennikarz, trendwatcher, nomada. Każdego roku odwiedza ponad dwadzieścia targów, festiwali i konferencji odbywających się w różnych miejscach świata – od Tokio po San Francisco. Podczas swoich podróży szuka informacji o trendach związanych z designem i nowymi technologiami: od wirtualnej rzeczywistości, przez wyposażenie wnętrz, internet rzeczy, projektowanie interface’ów i robotykę, po rzemiosło i design zaangażowany społecznie.

Anna Grużewska – sekretarz JURY

dziennikarka, redaktorka
Skończyła warszawską ASP i Wydział Dziennikarstwa UW. Od lat specjalizująca się w tematyce designu, związana z wiodącymi tytułami wnętrzarskimi: Elle Decoration, Dom&Wnętrze. Obecnie pełni obowiązki zastępczyni redaktor naczelnej w magazynie Czas na Wnętrze. Śledzi nowe projekty, wyszukuje niebanalne przedmioty prezentowane na łamach magazynów, poznaje ich twórców. Odkrywa młode talenty wnętrzarskie, kibicuje polskim producentom. Stale obecna na międzynarodowych i polskich festiwalach designu.

Filip Niedenthal

dziennikarz, znawca mody i trendów
Studiował dziennikarstwo modowe w Londynie. W polskiej prasie opisuje zjawiska związane z designem i lifestylem. Związany z magazynami Viva i Twój Styl, był między innymi, szefem działu mody miesięcznika Harper’s Bazaar, redaktorem naczelnym magazynów Podróże i Esquire. Kibicuje polskim projektantom.