Edycja 2017/37

Piękno przyszłości

Jak będą wyglądać przedmioty codziennego użytku w 2037 roku – akcesoria, ubrania, biżuteria, sprzęty i jakie będą pełnić funkcje? Czym będzie charakteryzować się wnętrze samochodu przyszłości? Jakie znaki posłużą nam do komunikacji z maszynami za 20 lat? Na te pytanie odpowie ósma edycja konkursu dla projektantów: Mazda Design 2017/37, tym razem pod hasłem „Piękno przyszłości”.

Tematem zadań konkursowych są przedmioty codziennego użytku, wnętrza samochodów oraz znaki grafczne ze świata, który dopiero nadejdzie. Konkurs Mazda Design staje się bardziej wymagający, innowacyjny i wizjonerski.

Nowa odsłona

Mazda Design 2017/37 – Piękno przyszłości to nowa, zdecydowanie odmieniona, odsłona dobrze znanego konkursu projektowego, który od siedmiu lat nagradza najlepsze, nowoczesne projekty z dziedziny designu.
Konkurs zyskał nową strukturę, nowe zasady, a także identyfkację grafczną i nowe logo, stworzone przez znanego projektanta Oskara Podolskiego.

Dotychczasowe realizacje charakteryzowały się funkcjonalnością, ciekawymi rozwiązaniami estetycznymi oraz pozostawały w zgodzie z zasadami dobrego wzornictwa oraz wartościami wyznawanymi przez Mazdę. Tegoroczny konkurs stanowi kontynuację tego trendu, ale skierowany jest wyłącznie do studentów i absolwentów szkół i kierunków artystycznych, projektowych i technicznych (którzy kończyli studia w latach 2012-2017), a aby podkreślić przełomowość tej edycji, stawia przed uczestnikami zupełnie nowe cele – odnoszące się do świata przyszłości z 2037 roku. Począwszy od tego roku uczestnicy Konkursu oprócz samych prac muszą przesłać również portfolio dotychczasowych projektów.

Kategorie

W tym roku zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnej, nowatorskiej pracy w jednej z trzech kategorii: Człowiek, Przestrzeń oraz Znak. Projekty muszą spełniać wysokie wymagania estetyczne, przełamywać obecne konwencje i być spójne z filozofią projektowania Mazdy – KODO: Dusza Ruchu. Ale to nie wszystko – poza dobrym designem, organizatorzy ósmej edycji konkursu oczekują także spojrzenia w przyszłość – i to w pełnym tego słowa znaczeniu. Szczegółowe informacje dotyczące nagród znajdują się w REGULAMINIE.

Nagrody

W każdej z trzech kategorii autor najlepszej pracy otrzyma PIERWSZĄ NAGRODĘ w wysokości 10.000,- PLN. Jeden z trzech zwycięskich projektów zdobędzie także tytuł GRAND PRIX i dodatkowe 5.000,- PLN.

Prace można zgłaszać od 28 kwietnia do 10 września 2017 roku na stronie www.mazdadesign.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku 2017 roku.