MAZDA3 – główną inspiracją konkursu MAZDA DESIGN

19.2.2019

News

Mazda3 to model nowej generacji, który otwiera kolejny rozdział w historii marki i przybliża ją do realizacji wizji Mazda Premium. To także model, który najpełniej wciela tegoroczną ideę konkursu Mazda Design – „MA” i stanowi inspirację  zadań konkursowych.

Idea „MA” odwołuje się do japońskiej filozofii postrzegania przestrzeni, tworzenia sztuki, sposobu projektowania, a nawet – ogólniej – sposobu życia. Najprościej można powiedzieć, że „MA” to czas i przestrzeń niezbędne do realizacji jakiegoś dzieła czy kształtowania własnego życia.

Realizację tej idei można odnaleźć w szlachetnym minimalizmie i precyzji każdego detalu nowej Mazdy 3. To model stworzony zgodnie z dewizą „mniej daje więcej”, która przyświeca projektantom marki w ewolucji języka stylizacji KODO – Dusza Ruchu. Wystarczy rzut oka na niespotykaną linię nadwozia, czystą ergonomiczną formę wnętrza czy odbicia światła na karoserii, żeby stwierdzić, że każdy element tej konstrukcji jest głęboko uzasadniony.

Projektanci i konstruktorzy Mazdy stworzyli formę szlachetną i przemyślaną oferującą komfort niebędący efektem nadmiaru, lecz przemyślanej prostoty, która pozostawia przestrzeń na przemyślenia i emocje człowieka. Bryła samochodu cieszy oko swoją perfekcyjną rzeźbą, która jest efektem dziesiątek lat doświadczenia mistrzów Takumi, a wnętrze oferuje niespotykany dotąd komfort, który pozwala nawiązać intuicyjną więź człowieka z pojazdem.

Mazda3 jako symbol nowego komfortu stanowi inspirację do zadania w kategorii Człowiek, które polega na zaprojektowaniu przedmiotu, który będzie zwiększał komfort życia poprzez minimalizowanie nadmiaru bodźców.

Mazda3 jest namacalną inspiracją dla zadania w kategorii Przestrzeń, które polega na zaprojektowaniu obiektu, który swoje piękno i funkcje będzie ujawniać w relacjach przestrzennych ze światłem – tak jak sylwetka nowego modelu Mazdy. Mazda3 będąca początkiem nowej ery w historii japońskiej marki pełni również sugestywny symbol wartości, które będą podstawą do stworzenia nowego logo Mazdy w kategorii Znak.