Kogo warto obserwować w nowym roku? Jan Kochański jednym z laureatów konkursu Projektanci Roku 2020!

19.12.2019

Design

Arena Design wytypowała trzech polskich twórców designu, dla których 2020 może być rokiem przełomowym. Jednym z laureatów Projektanci Roku 2020 jest Jan Kochański – młody projektant, który już wcześniej odnosił sukcesy, między innymi w konkursie Mazda Design.


W dniach od 25 do 28 lutego odbędzie się 12 edycja Arena Design, czyli wydarzenia które prezentuje najnowsze i najciekawsze polskie projekty przedmiotów użytkowych oraz prognozuje trendy w designie na najbliższy rok.
Po raz drugi z rzędu Arena Design wybiera młodych, rokujących twórców designu w konkursie Projektanci Roku 2020. W tej edycji konkursu wybór między innymi Jana Kochańskiego, który zasłynął z projektowania prostych i pięknych przedmiotów użytkowych

Co ciekawe Jan Kochański to jeden z projektantów związanych z konkursem Mazda Design. Swoją przygodę z profesjonalnym projektowaniem zaczynał w studio Karima Rashida w Amsterdamie, a jedną z pierwszych nagród zdobył właśnie w konkursie Mazda Design 2011, przygotowując niezwykle estetyczny projekt flakonu dla limitowanej edycji perfum.

Projektant słynie z prostoty, zdroworozsądkowego podejścia do materiału oraz czystości formy, co można zauważyć na przykładzie tej pracy konkursowej.

Innym przykładem jest zaprojektowana przez Kochańskiego zmiotka i szufelka Sweeper and Funnel, za którą otrzymał prestiżową nagrodę Wallpaper* Design Awards w 2014 roku.

Jego prace prezentowane były m.in. na wystawach w Londynie, Kolonii  czy w Paryżu. Obecnie pracuje nad projektem związanym z ergonomią oraz teorią projektowania w ramach doktoratu przygotowywanego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Kibicujemy Janowi Kochańskiego i zachęcamy Was również do śledzenia jego dokonań.

Zdjęcia: Arena Design; http://jankochanski.com/