Karolina Gardzilewicz

11.2.2021

Mazda Design Experience

Przedstawiamy finalistów I etapu konkursu Mazda Design Experience 2020/21

Absolwentka Sztuki i Wzornictwa Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Projektantka, która w śmiały sposób łączy garncarstwo z rzeźbą i architekturą. W twórczości aktualizuje wartości duchowe wspólne ceramice i architekturze, powołując się na kulturę, sztukę i religię. Naczynie ma dla niej wartość nie tylko użytkową, lecz także rzeźbiarską, a nawet filozoficzną.

W refleksji nad projektowaniem dużo uwagi poświęca narzędziu, jakim jest koło garncarskie oraz problematyce poszukiwania własnego środka wyrazu w formach ceramicznych. Podejmuje działania w przestrzeni publicznej, odwołując się do różnych technik i materiałów z nastawieniem na tworzywo i poszukiwanie jego tożsamości w formie i działaniu.

Karolina Gardzilewicz – „Wierzę, że zrozumienie tworzywa i narzędzia może przybliżyć do uchwycenia uniwersalnych prawd świata. Wierzę, że obecność ceramiki w przestrzeni życiowej człowieka jest równie ważna i oddziałuje podobnie jak architektura. W designie szukam odpowiedzi formalnej na najbardziej podstawowe potrzeby człowieka, a także te płynące z jego duchowości.

www.karolinasagar.com