Anna Eliza Gwiazda

17.2.2021

Mazda Design Experience

Przedstawiamy finalistów I etapu konkursu Mazda Design Experience 2020/21.

Absolwentka Wzornictwa i Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W projektowaniu na pierwszym miejscu stawia użytkownika, dlatego wysoko ceni współpracę z psychologami, którzy zwracają uwagę na zaspokajanie emocjonalnych potrzeb człowieka,  przy pomocy mądrze zaprojektowanego produktu.

Projektantka stara się tworzyć dla osób oraz grup, które nie znalazły się dotychczas w orbicie zainteresowań projektantów. Fascynuje się projektowaniem dla dzieci i tym, w jaki sposób można wychowywać poprzez obcowanie z dobrym i odpowiedzialnym designem.

Anna Eliza Gwiazda – Multi

Anna Eliza Gwiazda – „Przy pomocy metod projektowych selekcjonuję osoby oraz przypadki zachowań, które nie zostały dotąd zaopiekowane przez projektanta i redefiniuję pod ich kątem przedmioty codziennego użytku. Stąd powstały takie projekty, jak Zestaw wspomagający terapię traumy EMDR (terapia przezwyciężania traumy) w której pacjent poznaje przedmioty i tworzy skojarzenia z fakturami, kolorami czy ciężarem po to, aby odblokować pamięć lub Zabawki Multi pomagające w tłumaczeniu różnorodności jako normy dzieciom w wieku 3-5 lat.

www.annagwiazda.com