Agnieszka Bar mentorką Mazda Design Experience

4.12.2019

Mazda Design Experience

Znamy już nazwisko pierwszego mentora i zarazem jurorki, która przyjęła zaproszenie do projektu Mazda Design Experience. To laureatka nagrody Mazda Design Award w 2019 roku. Nowa mentorka została przedstawiona na gali z okazji 10 lecia magazynu Design Alive, który jest partnerem projektu Mazda Design.

Jak widzi swoją nową rolę w projekcie Mazda Design Experience i co jest dla niej ważne w projektowaniu?  W projektowaniu ważna jest wymiana wiedzy i doświadczeń, zadawanie pytań, testowanie. Najczęściej droga przebyta przez projektanta decyduje o sukcesie projektu i jest równie istotna jak sam stworzony przedmiot. – podkreśla Agnieszka Bar – Sama jestem pedagogiem i chętnie dzielę się z innymi swoją pasją, dlatego z przyjemnością przyjęłam propozycję Mazdy. Dodatkowo takie wartości, ważne dla tej marki, jak „human touch” w procesie projektowania, bliskość relacji projektant – rzemieślnik czy docenianie pracy ludzkich rąk są mi bardzo bliskie. Mam nadzieję, że w tej nowej formule konkursu, w trakcie prowadzonych warsztatów będziemy mogli w bardziej pogłębiony sposób popracować z uczestnikami.

Agnieszka Bar została laureatką nagrody Mazda Design Award w 2019 roku za projekt „Splecione”. To efekt pracy, która w nowatorski sposób łączy ze sobą wysoki design z tradycyjną sztuką kaszubską i charakteryzuje się bardzo ludzkim, praktycznym charakterem. Szklane misy, patery, pojemniki i wazy odciskane w wiklinie posiadają wyraźne znamię ludzkiej pracy oraz emocji artysty. Odwołanie do tradycyjnego, prawie zapomnianego rzemiosła i wykorzystanie go w innowacyjnej formie – to jedna z idei, która jest bardzo bliska projektantom Mazdy.